Port de Bras

Port de Bras

blog1

Port de Bras

PortDeBrasÔ kombine el hareketleriyle fonksiyonel ve dinamik çekişe dayalı ‘Port de bras Metodu’ nu oluşturan eşsiz bir teknik konseptini açar. Hareketin bir terapi olarak kullanılmasına izin veren kendi felsefesine sahip bir yöntemdir. Zihni değiştiren bir egzersiz sistemi olarak çalışmaktadır. Bireyselliğini korurken, bir yandan da kişinin psikolojisini hissetmenizi sağlayan bir yöntemdir. Hareketin biyomekaniğini ve vücudun fizyolojisini geliştirir. Entegre traksiyon ve rehabilitasyon teknikleri de yaygın olarak kullanılmaktadır. Vücudun fizyolojik ve biyomekanik yeteneklerinin çok yönlü gelişimi için mantıksal ve doğal hareket kavramlarını içinde bulundurur.

Egzersizler her yaştan insanlar için erişilebilir ve kolaydır, ve özel bir eğitim gerektirmez.

 

PortDeBras  Eğitmeni – Eğitmen olmak için, kurslardan birini tamamlamak, ve PortDeBras®Club Sistemi video materyallerine erişim için lisans satın almak gerekmektedir. Resmi eğitmenlerin isimleri ve irtibat bilgileri ve kurs programları www.portdebrasclubsystem.com web sitesinde bulunmaktadır. Eğitmenler bu kursu fitness kulüplerinde ve stüdyolarda, grup programı veya özel ders olarak verebilir.

 

PortDeBras  Antrenörü – Antrenör olabilmek için, resmi eğitmenler için olan ‘PortDeBras® Antrenörlük Kursu’ na katılmanız gerekir. Bu kurs farklı ülkelerde yılda birkaç kez düzenlenmektedir. Programı www.portdebrasclubsystem.com ve www.portdebras.eu web sitelerinde bulabilirsiniz. Antrenörlük kursuna katılmak için ön kayıt gereklidir: Avrupa’da ballova.helena@gmail.com Helena Ballova, ve Rusya’da Vladimir Snezhik portdebrasru@mail.ru. Bu antrenörlük kurslarından birine kaydolmadan önce, temel kursu (PortDeBrasÔ Basic) geçmeniz gerekir.

 

PortDeBras  Ev videosu – www.portdebras.eu sitesine kayıt olmanız ve ev dersleri için video materyallerini izlemeniz gerekir. Egzersizler, vücut üzerindeki fonksiyonel kontrolü, nöromüsküler koordinasyonu, iyileşmeyi ve rehabilitasyonu iyileştirmek için mümkün olduğunca komforlu ve etkilidir. Dersler, elastik bant ve fitball kullanımı dahil olmak üzere, ayakta ve halıda çeşitli egzersizler sağlar.

 

Vladimir Snezhik, bu yöntemi iki bin yıldan beri yaratmaya başladı. İki bin beşinci yıldan bu yana, Rusya ve Avrupa ülkelerinde Port de Bras adı altında bu yöntemi sundu. Temel, Orta, ilerleme, egzersiz: bugün PortDeBras ekipman olmadan dört ana eğitim seviyesi vardır. Ve ayrıca paspaslar üzerinde Par Terre, fitballs ile top, bant ile bant, Koreografik sopa Barre. Vladimir Snezhik, bu yöntemin yazarı ve geliştiricisi ve 2006 yılından bu yana PortDeBras ticari markasına hak sahibidir.